Prírodná liečba, to sú liečivé rastliny z prírody obsahujúce prírodné formy vitamínov, flavonoidy, triesloviny, saponíny, alkaloidy, organické kyseliny, minerály a ďalšie prospešné účinné prírodné zložky posilňujúce organizmus.
Vedecký výskum potvrdil, že náš životný štýl a dietetické návyky zohrávajú podstatnú úlohu pri prevencii chorôb a významne ovplyvňujú aj naše starnutie. Izolovanie bioaktívnych látok zo stravy posledných dvadsať rokov významne zmenilo odporúčania odborníkov na zloženie stravy a prípravu výživových doplnkov.
Prírodná liečba významne pomáha nášmu organizmu. Mnohé liečivé rastliny podporujú procesy normálnej látkovej premeny (metabolizmus) a obnovujú narušenú telesnú rovnováhu. Zvyšujú odolnosť organizmu voči fyzikálnej, biologickej a environmentálnej záťaži. Celkovým posilňujúcim pôsobením ovplyvňujú dobrú kondíciu - fyzickú i psychickú. Vedecký výskum preukázal, že prírodná liečba sa dá využiť v prevencii civilizačných ochorení (brokolica, brusnice, pohanka, zeler, ženšen, ginko, olivový olej, slnečnicové semená, tekvicové semená...).
vám odborne poradíme podľa výsledkov vášho bioenergetického poľa. Odporúčame vám iba osvedčené receptúry liečivých rastlín s vedecky stanoveným zložením. Odbornému štúdiu bioochemických účinkov liečivých rastlín a zdravej výživy sa venujem viac ako 28 rokov. Napísal som viac ako 300 článkov v tejto oblasti. Odborne vám poradím aká prírodná liečba - kombinácia liečivých rastlín je pre vás vhodná, ako dlho ju máte užívať a v akej optimálnej dávke.
Liečivé rastliny by mali byť súčasť našej zdravej výživy, a to myslim doslova. Tak, ako to bolo u našich starých mám. Prírodná liečba to je aj voňavé korenie, bylinný čaj, bylinný extrakt, tinktúra, či balzam, bylinný kúpeľ, bylinné klíčky, semená rastlín, orechy, čerstvý zeleninový šalát alebo zeleninová šťava, samozrejme v bio kvalite...
Ak sa pozrieme do histórie liečivé rastliny sa u nás užívajú viac ako niekoľko sto rokov (staré herbáre renomovaných autorov). Pestovali sa v kláštorných záhradách už v 15. storočí.
Múdrosť prírody tieto látky syntetizovala pre svoju vlastnú obranu a prospech. A my sme súčasťou prírody. Využime túto úžasnú schopnosť prírody v prospech nášho zdravia.
Prírodná liečba je síce dobrým pomocníkom, nemôže však odstrániť niektoré možné príčiny choroby, ktoré viaznu hlboko v nás, často iba v našej hlave. Žiadna liečivá rastlina nemôže pomôcť trvalo, pokiaľ nás dusí závisť, nenávisť, hnev, žiarlivosť, sebaľutosť, strach... Ak je chorá duša, ochorie i telo.
Liečenie nemôže existovať bez duševnej pohody a vnútorného pocitu šťastia, ktorý prežívame. Negatívne emócie, ktoré často živíme - podráždenosť, zlosť, zášť, závisť, stiesnenosť, pocit menejcennosti a stres sa fyzicky prejavia ako kŕčovitosť, odpor a napätie. A ako vieme, každé napätie zaťažuje náš nervový systém.
Často zvykneme obviňovať za naše emócie, pocity a postoje, ktoré prežívame niekoho iného. Problém je ale často v nás. To, čo vnímame na iných ako problém, si však vyrábame sami a to dobrovoľne. Pre rovnováhu v našom bioenergetickom poli, pre udržanie zdravia a pohody je najdôležitejšie, aké prežívame postoje voči sebe a svojmu životu.
Často sú to obavy, strach, hnev, nespokojnosť, nízka sebaúcta, sebaľútosť, pocit viny, pocit zbytočnosti, zatrpknutosť, znechutenie, pocit neslobody... Takéto emócie sú základná príčina zablokovania čakier.
Určujeme si tým, ako sa iní budú správať voči nám. Postoj k sebe meníme podľa toho, ako sa vyvíjame a aké máme skúsenosti. Na pozitívne myšlienky a prejavy reagujeme dobrým zdravím a príjemnými pocitmi.
Na negatívne myšlienky bolesťou a napätím. Takýmto deformovaným pocitom narúšame harmóniu psychiky a celkové naše vyžarovanie bioenergetického poľa.
Naopak, bioenergetické pole zdravého človeka žiari ostro a pravidelne. Záleží iba na nás, akú príjmeme zodpovednosť za svoj život. A ako sa vyprostíme z naučených, často negatívnych vzorcov z minulosti.
Podľa toho, čo a ako to prežívame sa chová aj naše telo (psychosomatika). Potom sme zdraví alebo môžeme ochorieť. Poznáme to, keď si povieme - veľa som si toho naložila, nemôžem slobodne dýchať, porazí ma z toho, lezie mi to na nervy... Za naše emócie, ktoré prežívame môže náš spôsob života. To ako vnímame naše životné situácie. Niekedy zažijeme natoľko bolestnú situáciu, že ju v sebe až potlačíme. A tvárime sa, že neexistuje. Lenže ona nikam neodišla. Je v našom podvedomí a občas sa pripomína. Potom sme prekvapení, prečo sme chorí. Možno sa vám už stalo, že ste v určitej situácii reagovali neprimerane a sami ste sa potom čudovali, ako je to možné. To sa iba na povrch tlačia naše nevysporiadané emočné situácie z minulosti.
Dôsledkom toho je naša psychická a emocionálna nevyrovnanosť. Na ktorú telo reaguje bolestivými a viditeľnými príznakmi, často v podobe choroby. Náš organizmus je potom na dlhší čas vyvedený z energetickej rovnováhy. Potom trvá viac rokov, často, že by sme niečo tušili, že na základe negatívnych návykov choroba prepukne. Choroby nás upozorňujú, že máme zmeniť postoje k svojmu životu, emócie, ktoré živíme a samozrejme myslenie.