Máte tráviace problémy?
Trápi vás zápcha?
Prírodná medicína je prírodná liečba - poradíme vám, ako tráviace problémy môžete vyriešiť.

 

Vedeli ste, že naše tenké črevo zaberá plochu až 300 m2?
Je to veľkosť plochy tenisového kurtu. Črevo je náš najväčší imunitný systém tela.

 

Venujeme svojmu črevu takú pozornosť, ako si zaslúži? 
Tráviace orgány reagujú veľmi citlivo na naše psychické a emocionálne problémy.

To fyzické a psychické sa v organizme neoddeliteľne preplieta. Dnes vieme, že ochorenia majú aj psychické a emocionálne príčiny.

 

Prírodná medicína a prírodná liečba na tráviace problémy.

Za príznakmi môžu často stáť rôzne vážne ochorenia. Predtým, ako použijete liečivé rastliny, ktoré odporúča prírodná medicína, mal by najprv ochorenie diagnostikovať lekár-špecialista. Samoliečba fytoterapiou, ktorú neodporúči skúsený fytoterapeut je nevhodná. Pre správne fungovanie čreva je vhodná prírodná liečba, potrebujeme čistú stravu, nezaťaženú chémiou, vhodnú vlákninu, vstrebateľné minerály a vhodné zloženie vnútorného prostredia - črevný mikrobiom, aby sa črevné baktérie v ňom mohli rozvíjať. Preto sa čaje z liečivých rastlín používajú už storočia.

 

Zápcha - prírodná liečba

patrí k veľmi častým problémom. Neraz ju veľmi podceňujeme. Zápcha môže byť začiatok vážnych zdravotných problémov. Chronická zápcha je často dôsledkom nadmernej konzumácie rafinovaných potravín. Tie obsahujú málo vlákniny. Často je to aj nedostatočný príjem tekutín. Zápchu potrebujeme riešiť od jej prvopočiatku, od prvých príznakov.

 

Konzumujeme stravu bohatú na nerozpustnú vlákninu (nelúpané ovocie a zelenina, celozrnné potraviny, ovos). Zvyšuje to peristaltiku čriev. Jeme pomaranče a pijeme dostatok tekutín (pramenitá voda). Vhodné je semeno Skorocel indický (Psyllium). Pôsobí hojivo na hrubé črevo. Konzumujeme aj mleté Ľanové semeno, 1 - 3 lyžice denne. Pijeme bylinný čaj z Fenikel alebo Benedikt lekársky. Pripravíme si sirup, ako uváda prírodná medicína: 20 g Kasia sennová (Cassia senna) zalejeme 250 ml prevarenej vody. Lúhujeme 15 minút a precedíme. Do čaju vmiešame 30 g karlovarskej soli a 50 ml medu. Dobre premiešame a rozdelíme na tri dávky. Podávame jednu dávku večer. Len pri väčšej zápche berieme druhú dávku, spravidla až ráno.

 

Hnačka a prírodná medicína

Pripravíme si čaj z 50 g sušených listov Ostružina černicová. Nasypeme ich do 1 litra studenej vody, privedieme k varu a lúhujeme 10 minút. Pijeme niekoľkokrát denne podľa potreby. Ostružina černicová obsahuje triesloviny a flavonoidy, ktoré majú výrazný antioxidačný účinok. Konzumujeme prášok zo semena Skorocel indický. Upravuje hnačku ale aj zápchu. Alebo podávame sušená borievka, 1 lyžičku niekoľkokrát denne. Ďalšia možnosť je mletý koreň Nátržník husí v dávke na špičku noža. Podávame niekoľkokrát denne plody Jarabina oskerušová. Účinný je aj čaj z Benedikt lekársky. Pijeme 4-krát denne.

 

Dráždivé črevo a prírodná liečba

je to ochorenie s psychogénnym pozadím. Strieda sa tu hnačka a zápcha. Pripravíme si čajovú zmes z 200 g vňate Nátržník husí, 100 g Lišajník islandský, 100 g vňate Medovka, 50 g Benedikt lekársky a 50 g vňať Tymián. Večer pred spaním pijeme na ukľudnenie čaj zo zmesi Ľubovník bodkovaný, 30 g vňate Rebríček obyčajný a 20 g Ovos.

 

Nafukovanie (meteorizmus) a prírodná medicína

plynatosť vzniká pôsobením črevných baktérii na nestráviteľné sacharidy a bielkoviny. Preto doplníme stravu o biely jogurt so živou kultúrou. Užívame vhodné a efektívne probiotikum. Obmedzíme prísun jedla s vysokým obsahom vlákniny. Plynatosť vyvolávajú tiež strukoviny a kapusta. Pri ich konzumovaní užívame čaj z Rozmarín, Šalvia, Tymián alebo Fenikel. Na povzbudenie trávenia pijeme čaj z Mäta pieporná, ktorá uvoľňuje svaly hrubého čreva. Dobre pôsobí aj kombinácia zázvor zmiešaný s malým množstvom citrónovej šťavy.

 

Vhodný je tiež čaj z Aníz alebo Palina pravá. Upravuje trávenie v hrubom čreve. Čaj pijeme v malých dávkach, nie dlhodobo. Prírodná medicína odporúča na zabránenie plynnatosti čajovú zmes: 2 diely koreňa Archangelika lekárska a po 1 dieli Harmanček, Mäta, Fenikel a Kmín. Čaj necháme postať a potom ho vypijeme. Na detoxikáciu čreva je vhodná niekoľkodňová hladovka. Vhodný je ligurček lekársky. Používame ho pri nafukovaní, črevných a žalúdočných problémoch. 

 

Poruchy trávenia  - dyspepsia a prírodná liečba

V prípade narušenej mikroflóry v čreve, ako následok podávania širokospektrálnych antibiotík užívame vhodné probiotikum. Alebo podávame 1 lyžičku mliečneho cukru a zapijeme nálevom zo zmesi 2 diely Harmaček a 1 diel Bazalka.

 

Črevný a žalúdočný katar a prírodná medicína

Pripravíme si odvar z listov Orech kráľovský. Vďaka obsahu trieslovín sa používa aj pri zápale konečníka a zápale hrubého čreva.

 

 

Objednajte sa na analýzu bioenergetického poľa,
radi vám odborne poradíme, ako podstatne zlepšíte trávenie, a nie len to.